user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 210 in /data/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Ganek

Ganek (Gánok) (2459) vyrastá v hlavnom hrebeni nad troma dolinami: Kačacou, Rumanovou a Ťažkou. Smerom na SZ od hlavného vrcholu leží Prostredný Ganek a Malý Ganek. Masív Ganku je oddelený od Rumanovho štítu Gankovou štrbinou a od Vysokej troma Rumanovými sedlami. Steny Ganku spadajú kolmo do všetkých dolín. Mimoriadne odstrašujúcim dojmom pôsobí jeho severozápadná, 300 m stena, prerušená horizontálnou sutinovou galériou. Preto sa stal pojmom v tatranskom horolezectve, hoci dnes jeho popularita – nezaslúžene - trochu opadla. Názov „gánok“ znamená priedomie, veranda pri hlavných dverách a charakterizuje tvar Galérie Ganku.

            V Rumanovej dolinke pod Gankom

Normálny výstup vedie z Doliny Zlomísk na Rumanovu terasu, Gankovu štrbinu a hrebeňom na vrchol. Cestou treba prekonať exponovaný hrebeň, ktorý preverí Vašu odvahu. Zostup je rovnakou trasou.

      Na hrebeni Ganku

         Vysoká - pohľad pri výstupe hrebeňom

     Na vrchole Ganku

 

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti