user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 189 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Mallorca

Jesenná lezecká dovolenka sa pre nás už stala tradíciou. Tento rok sme zvolili destináciu, ktorá je známa aj plážovým dovolenkárom - Mallorcu. A veru neoľutovali sme.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair nám poskytla viac než lacný spôsob dopravy na tento krásný ostrov v Baleárskom mori. K tomu neuveriteľné nízke ceny v požičovni automobilov, lacné víno, a ideálne podnebie nás zlákali veľmi ľahko a po dvoch hodinách letu z Bratislavy do Palma de Mallorca, už sedíme v našom Forde Focus a mierime do mesta Paguera. Naša šesťčlenná partia v zložení Katka, Miki, Jarka, Ďuri, Danka a Tibor sa úplne bez problémov zabýva vo veľkom dome na tichom okraji mestečka. K pláži je päť minút chôdze a do centra desať. Čaká nás desať dní lezenia, kúpania, obdivovania miestnej nádhernej historickej architektúry a nasávania pohody, ktorú tento španielsky ostrov vyžaruje. V ich priebehu naštívime mnohé lezecké oblasti roztrúsené po ostrove. Vychytávky ako Sa Gubia, Cala Magraner, Tijuana či Valldemossa ponúkajú nepreberné množstvo ciest všetkých obtiažností. Skúšame naše limity a pomedzi to si stíhame ešte vychutnať kávu v romantických kaviarňach, ktorých je všade ako maku. Výborné čerstvé ryby a dobré víno nás udržiavajú v kondícii, ale brušká prstov sú čoraz obrúsenejšie a svaly hornej časti tela nezvyknuté na takúto konštantnú záťaž, čoraz boľavejšie. Končíme našu dovolenku návštevou neuveriteľne krásnej pláže Sa Calobra, kde si vyskúšame aj miestnu špecialitku DWS (Deep Water Soloing). Vylezením 6b+ cesty Sa Pose (10 metrov) a symbolickým skokom do teplej vody zátoky s lezečkami na nohách uzatvárame naše pôsobenie na tomto úžasnom ostrove. ADIÓS MALLORCA!!!

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti