user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 163 in /data/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Výstup na Končistú

Končistá je jedným z najvýraznejších vrcholov Vysokých Tatier, hlavne pri pohľade z Popradskej Kotliny. Ostrý vrchol naľavo od Gerlachovského štítu je neprehliadnuteľný. Napriek tomu, že výstup na ňu nepredstavuje mimoriadny technický problém a výhľady z nej sú úžasné, nepatrí medzi veľmi vyhľadávané vrcholy.

Z Ďurim, mojim stálym klientom, sme však tento impozantný vrchol mali naplánovaný už dlhší čas. Minuloročný výstup na Čierny a Kolový štít bol pre Ďuriho silným impulzom objaviť miesta na ktorých ešte nebol. "Monzún", ktorý už týždeň vládne v Tatrách sa snažil prekaziť naše plány, ale trpezlivosťou a dobrou taktikou sa nám podarilo, vychytať okno lepšieho počasia a pri výstupe a na vrchole sme si užili aj slniečka a výhľady. Počas zostupu Štôlskou dolinou a na Tatranskej magistrále nás síce zastihli dážď a krúpy, ba dokonca aj jeden ukážkový blesk, ale to nám nemohlo pokaziť pocit z pekne stráveného dňa. Na Sliezsky dom sme sa vrátili síce mokrí, ale s úsmevom na tvári. Už sa tešíme na jeseň, keď máme naplánovaný výstup na ďalší netradičný vrchol - Širokú vežu.

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti