user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 162 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Výstup na Bradavicu

Sezóna ešte nezačala a tak sa otvoril priestor a čas povenovať sa priateľom a splatiť dlhy, ktoré u nich máme. Štôlske akcie sa už stali každoročnou tradíciou. Spolu s kamarátmi o ktorých sa v núdzi môžem vždy oprieť chodíme po Tatranských vrcholoch a zberáme spoločné zážitky.

Tento rok sme mali naplánovaný Pyšný štít, ale kvôli pracovnému zaneprázdneniu Miloša to odkladáme na jeseň a s okliešteným tímom v zložení Tibor, Vlado a Patrik určujeme náhradný cieľ - Bradavicu. Ranný výjazd na Sliezsky dom ušetrí sily a tak od Velického plesa odchádzame vo vysokom tempe. Velický vodopád je napodiv dosť mohutný hoci už pekných pár dní nepršalo. Vysoké teploty ale topia zvyšky snehu v doline a tak je vody až až. Cez Kvetnicu sa dostávame pod Kvetnicový žľab a po jeho pravom svahu vystúpame až do miest, kde sa k slovu dostáva naša výstroj. Lano, prilby a sedačky idú z batoha von a púšťame sa do žľabu sčasti ešte vyplneného snehom. Ten nás núti robiť zaujímavé varianty, ale spomaliť nás nemôže. Z Kvetnicového sedla, kde dych berie pohľad do úžasnej priepasti Slavkovskej dolinky sme za okamih na vrchole. Stretávame tam kolegu horského vodcu so svojim klientom a tak je veselšie. Výhľady do Veľkej Studenej doliny a na Gerlach sú fantastické. Zostup absolvujeme v rýchlom tempe a už pred poludním sme na Sliezskom dome. Ako nič! :-)))

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti