user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 160 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Sedlami Nízkych Tatier

Po dlhej dobe konečne dorazilo aj na Slovensko dobré počasie a dalo sa podnikať. Už dlhšie sme mali v pláne absolvovať trasu na sedlo  Priehyba (1190m) v hrebeni Nízkych Tatier. Z logistických a poznávacích dôvodov sme to spojili s prejazdom hrebeňa okolo útulne Ramža (1260m). Vznikol s toho prekrásný cyklistický deň s prevýšením 1300 metrov a dľžkou trasy 80 km.

Štartovali sme z Kráľovej Lehoty odkiaľ sme cez Malužinú, Malužinskú a Chorupianskú dolinu po 17 km dorazili na Ramžu. Cesta bola v dobrom stave okrem posledného úseku kde občas došlo aj na tlačenie. Našťastie toho nebolo veľa. Po občerstvení pri útulni nás čakal 10 km dlhý zjazd do Bacúcha. Ten viedol po lesnej ceste, ktorá nedosahovala kvalitu tej po ktorej sme šli hore a boli sme radi, že sme zvolili takýto smer a nie opačný. Terén bol po nočnom daždi ešte trochu mokrý, tak sme okúsili aj ako chutí nízkotatranské blato. To sme v Bacúchu zo seba zmyli v príjemnom Penzióne Starý Mlyn. Tam sme si dali výbornú polievku a nejaké to pivko a šlo sa ďalej. Úsek z Bacúcha do Heľpy nie je dlhý a vedie po málo frekventovanej ceste. Silné slnko nám dalo zabrať a tak sme museli doplníť nejaké tie kofolové tekutiny v bufete na konci dediny. Desať kilometrov dlhý výšlap nádhernou prírodou so zastávkou pri osviežujúcom železitom prameni v polovici cesty nás doviedol až do druhého sedla našej cyklotúry. Zjazd z Priehyby predčil všetky naše očakávania. Super kvalitná asfaltka po akej by zatúžila nejedná slovenská obec, nám umožnila vytočiť maximálku 60km/h a doviedla nás cez malú osadu Čierny Váh naspäť k nášmu autu. Kedže to bola jedna z prvých cyklotúr tohto roku, poniektorých kadečo bolelo :-))), ale na to sa zabudne veľmi rýchlo, a ostanú len pekné spomienky. Skúste a uvidíte!

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti