user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 132 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Birkenmajerová cesta na Velickú stenu

V utorok sme sa v dvoch skupinách s našimi írskymi klientami vybrali do Velickej doliny. V Popradskej kotline sedela hmla, ale na úrovni Sliezskeho domu sme sa už vyhrievali na slniečku v bezvetrí a tešili sa na krásny deň, ktorý sme mali pred sebou.

Birkenmajerová cesta na Velickú stenu nebola v ideálnych zimných podmienkach. Snehu bolo v prvých dľžkach málo, ľad už mal tiež svoje najlepšie časy za sebou. Napriek tomu bolo lezenie príjemné, vzrušujúce a napľňalo nás dobrou náladou. Keď sme sa prebojovali ľadovými škrupinami až do kotla pod Velickou stenou, tam nás čakalo nepríjemné stretnutie s uhynutým kamzíkom. Podľa stavu tela tam neležal veľmi dlho a ani nemal nejaké zjavné známky zranenia. Ktovie čo bolo príčinou jeho smrti. Záverčné dľžky žľabom na Granátovú lávku a na vrchol sme už absolvovali za začínajúceho sneženia. Spoločnosť nám robili živí súrodenci nešťastného kamzíka a ani fyzicky náročný zostup v mäkkom snehu nám nemohol vziať dobrý pocit z príjemne stráveného dňa. Záverečné pivko na Sliezskom chutilo vskutku výborne!

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti