user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 124 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Babky - lyžovanie v prašane

Cez víkend sme v mocnej zostave podnikli nádhernú lyžiarsku túru v Západných Tatrách na Babky (1566m). Napriek nie veľmi priaznivému počasiu (nízka viditeľnosť a občasné sneženie) sme si to patrične užívali.

Podobne ako my sa rozhodlo pomerne veľa skialpinistov. Na trase sme stretali známych z Tatier kde ešte podmienky na skialp stále nie sú ideálne. Po kvalitnom pohostení na Chate pod Náružím sa naša skupinka vystúpala úbočím Malej kopy na hrebeň a odtiaľ to už bol len kúsok na vrchol Babiek. V otvorenom teréne nad hranicou lesa bol už sneh miestami trochu naviaty do dosiek, ale v lese nás čakal fantastický prašan. Záver zjazdu už viedol lesnou cestou s krátkymi pasážami stromových slalomov a po 800 výškových metroch lyžovania sme už vypínali lyže na parkovisku pri aute. Paráda!!!

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti