user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 102 in /nfsmnt/hosting1_1/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Lezenie na Krku - Baška (Chorvátsko)

Na jar roku 2012 sme sa vydali trochu ponaťahovať chrbát a ruky stuhnuté po nádhernej zime plnej snehu, ktorá priala skialpu. Nová oblasť na severe Chorvátska bola vhodným cieľom.

V oblasti sa lezie len asi desať rokov a kedže nie je veľmi známa ponúka to, čo napríklad Paklenica už stratila - málo ľudí a neošmýkané cesty.V oblasti je veľa ciest nižšej obtiažnosti s dobrým istením, takže je ako stvorená pre začínajúcich lezcov, ktorý si chcú skúsiť "ostrý koniec lana". Pre borcov hľadajúcich vysoké obtiaže to tam nie je, ale pár ciest do obtiažnosti 7B sa nájde.

Krásne mestečko Baška dýchajúce históriou a pekná pláž poteší aj vyznávačov klasickej dovolenky. Nezaškodí vziať aj horské bicykle. Terény sú trochu náročné, ale výhľady stoja zato. Vrele doporučujeme.

Info nájdete na webstránke http://www.climbinbaska.com/

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti