user warning: Table './tatraclimb/node_comment_statistics' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT last_comment_timestamp, last_comment_name, comment_count FROM node_comment_statistics WHERE nid = 230 in /data/a/0/a08da597-3b51-41ce-820b-2232fa3c3de0/tatraclimb.sk/web/modules/comment/comment.module on line 596.

Baranie rohy

Baranie rohy (2526) patria medzi ľahko dosiahnuteľné tatranské vrcholy a sú preto turisticky často navštevované. Ide o mohutný, rozložitý štít so zráznymi stenami a vrcholovým plateau. Dva vrcholy Baraních rohov, oddeľuje Barania škára. S Vyšnou Baraňou strážnicou ich spája krátky hrebeň. Od Spišského štítu sú oddelené Baraním sedlom. Normálny výstup vedie cez Baranie sedlo, na ktoré sa dá vystúpiť od Chaty pri Zelenom plese cez Veľkú Zmrzlú dolinu (reťaze), alebo od Téryho chaty cez Kotlinu piatich spišských plies Charakteristická je rozsiahla vrcholová sutinová plošina, niekedy nazývaná Barania galéria (nad južnou stenou).
Baranie rohy J stena
Popis výstupu:
Za Téryho chatou uhneme zo značeného chodníka a pomedzi plesá sa dostaneme pod hrebeň z Mačacej veže. Pokiaľ nie je sneh, môžeme postupovať dobre znateľným chodníkom, ktorý sa tiahne hore širokým sutinovým žľabom smerom k Baraniemu sedlu. Vo vrchných partiách je žľab rozdelený vypuklou skalou, ktorú možno obísť z oboch strán. Zo sedla nesledujeme priamo hrebeň, ale postupujeme systémom roklín zo strany Malej Studenej doliny a zanedlho vytraverzujeme na vrcholové plateau. Ním ľahko na vrchol.
Baranie rohy
Výstup na Baranie rohy

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti